Finanse dla Ciebie i Twojej Firmy

Uproszczone procedury

Finansowanie nowych Firm

Szybka decyzja

Ubezpieczenia OCP w transporcie

Ubezpieczenie OCP – odpowiedzialność cywilna przewoźnika, chroni interesy obu stron – właściciela firmy transportowej, który zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zarobkowym przewozem. Obecnie, przewoźnicy zmagają się z rosnącą konkurencją na rynku. Zagwarantowanie swojemu klientowi dodatkowego zabezpieczenia związanego z kompleksowym ubezpieczeniem z tytułu uszkodzenia transportowanych towarów, niewykonania lub nienależytego wykonania usługi przewozu – jest dużą kartę przetargową podczas biznesowych negocjacji. Dodatkowo OCP jest dobrym zabezpieczeniem interesów przedsiębiorcy i w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego i niewykonania właściwie zlecenia, lub zniszczenia towaru – ewentualne odszkodowanie nie ma wpływu na płynność finansową firmy.

leasing bez bik

Jak wybrać dobre ubezpieczenie OCP – odpowiedzialności cywilnej przewoźnika

Wybór właściwej oferty jest jedną z ważniejszych decyzji w zakresie wyboru ubezpieczenia. Z uwagi na fakt, że ubezpieczenie OCP nie jest obowiązkowe, warto tym bardziej zwrócić uwagę na zakres i warunki ubezpieczeniowe określonego towarzystwa ubezpieczeniowego. Poszczególni ubezpieczyciele oferują swoim klientom naprawdę szeroki zakres odpowiedzialności – ich oferta cenowa może się bardzo różnić, co może mieć wpływ na ostateczny wybór. Aby wybrać najlepiej – najrozsądniej jest zwrócić się o pomoc do specjalisty – np. agenta ubezpieczeniowego, który oprócz dużego doświadczenia w branży, posiada dostęp do najatrakcyjniejszych ofert prezentowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Kluczowe znaczenie ma tutaj również znajomość specyfiki branży transportowej i umiejętność dopasowania oferty do realnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy. Polisa OCP może obejmować zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy.

Znaczenie polisy OCP dla przewoźnika

Czemu posiadanie OCP (odpowiedzialność cywilna przewoźnika) jest tak istotne? W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia na drodze ubezpieczyciel przyjmuje na siebie obowiązek zrekompensowania strat spowodowanych przez ubezpieczonego osobom trzecim. Zasady i wysokość zwrotu są ściśle określone w umowie. Dla przewoźnika to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa, za które jest w stanie zapłacić nieco większe składki. To co ważne, polisa OCP ma również duże znaczenie w biznesie. Ubezpieczenia na różnego rodzaju zdarzenia – te, które można przewidzieć i te nagłe, nieprzewidziane – stają się normą, której oczekują kontrahenci i potencjalni partnerzy biznesowi. Każdy kto powierza przedsiębiorcy – przewoźnikowi swoje mienie liczy na to, że towar dotrze terminowo i bezpiecznie we wskazane miejsce.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie OCP

Posiadanie OCP stało się więc jednym z wymaganych kryteriów przy weryfikacji firmy transportowej. Jego brak może znacząco wpłynąć na zawężenie grona potencjalnych klientów. Ale nie tylko! W przypadku kradzieży, znacznego opóźnienia w dostawie lub zniszczenia przewożonych produktów – ubezpieczyciel pokrywa straty. Dla wielu przewoźników to jedno z kluczowych rodzajów zabezpieczenia swojej działalności. Aby wybrać najlepiej – należy dokładnie zapoznać się z zakresem odpowiedzialności ubezpieczycieli, których oferty bierze się pod rozwagę. W dokonaniu słusznego wyboru mogą pomóc specjaliści od ubezpieczeń – AJB Finance. Oprócz pełnego doradztwa ubezpieczeniowego, pomogą dopasować również najlepszy kredyt lub leasing. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie zdarzenia są objęte ochroną ubezpieczeniową. Chociaż żadna z firm ubezpieczeniowych nie da gwarancji na każdą z możliwych sytuacji – można stosownie się zabezpieczyć wybierając taki zakres ochrony, który jest dla nas najkorzystniejszy. Dobrze jest również zdawać sobie sprawę, że w wielu przypadkach – samo posiadanie ubezpieczenia OCP może nie być wystarczające. Kluczowe dla biznesu i nie bez znaczenia dla ubezpieczyciela jest również zachowanie i postępowanie kierowcy, ponieważ to on jest zazwyczaj odpowiedzialny za bezpieczny i terminowy transport. Dlatego tak ważne jest zwracanie szczególnej uwagi na wszelkie klauzule i wyłączenia z ochrony. AJB Finance oferuje różne usługi i szkolenia BHP, które z pewnością wpłyną na doświadczenie i kompetencje pracowników firmy – co w dalszej perspektywie oddziałuje na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego.

Potrzebujesz gotówki zapytaj o faktoring

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze OCP ( odpowiedzialność cywilna przewoźnika )

Nie można zaprzeczyć, że wysokość składki ma nierzadko największe dla przedsiębiorcy znaczenie. Dobrą informacja jest jednak to, że w wielu przypadkach docelową wysokość polisy OCP można negocjować. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest suma ubezpieczenia – uzależniona od rodzaju i wartości transportowanych produktów. W zależności od wyboru ubezpieczyciela – niektóre polisy nie obejmują ochroną transportu środków uznanych za niebezpieczne, leków, żywych zwierząt i rzeczy o wyjątkowo dużej wartości np. antyków, rzeźb, obrazów. Oczywiście i te da się ubezpieczyć, ale zazwyczaj wiąże się to z koniecznością zapłacenia wyższej składki. Przed podpisaniem umowy, dobrze jest przeczytać jej zapisy i sprawdzić co znajduje się na liście wyłączeń z zakresu ochrony ubezpieczeniowej, następnie porównać to z profilem swoich usług (najczęściej transportowanych towarów).

Finansowa przewaga dla Twojego Biznesu

Zrozumienie Twoich finansowych potrzeb i celów jest dla nas priorytetem. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązania, które nie tylko odpowiadają Twojej obecnej sytuacji, ale także wspierają Twoje przyszłe cele.
Scroll to Top