Finanse dla Ciebie i Twojej Firmy

Uproszczone procedury

Finansowanie nowych Firm

Szybka decyzja

GAP dla samochodów osobowych i dostawczych

Samochody z każdym dniem tracą wartość, warto więc zabezpieczyć się przed koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów w momencie, gdy i tak jesteśmy poszkodowani z powodu poważnego uszkodzenia i utraty auta. Ubezpieczenie GAP (ang. Guaranteed Asset Protection) często jest wymagane przez firmy leasingowe i banki, gdy wartość leasingowanego pojazdu spada poniżej zobowiązania leasingowego lub wartości kredytu. W przypadku szkody całkowitej (gdy koszty naprawy uszkodzonego auta przekraczają wartość pojazdu) lub utraty samochodu z powodu kradzieży GAP pokrywa różnicę między wartością fakturową zakupionego pojazdu (tzw. GAP fakturowy), albo wartością z polisy AC (GAP Auto Casco) a jego wartością w dniu zaistnienia szkody.

Rodzaje GAP

Na rynku są dostępne różne rodzaje ubezpieczenia GAP:

  • GAP fakturowy to najdroższy wariant ubezpieczenia, najczęściej jest stosowany do ochrony nowych samochodów. Pokrywa różnicę między ceną pojazdu na fakturze a wartością samochodu w dniu wypadku/kradzieży albo odszkodowaniem AC (w zależności od tego, która wartość jest wyższa). Jeśli zatem kupiłeś samochód za kwotę 120 000, a w dniu kradzieży/wypadku auto miało wartość 85 000, to ubezpieczenie GAP pokryje różnicę między tymi kwotami: 35 000.
  • GAP finansowy to najtańszy wariant ubezpieczenia, zwykle stosowany wtedy, gdy auto bierze się w leasing przy niskim wkładzie własnym, a dopiero jego kwota wykupu jest wysoka. GAP finansowy pokrywa różnicę między kwotą, jaka pozostała do spłacenia z tytułu leasingu w dniu wypłaty odszkodowania AC a kwotą wypłaconą z tytułu odszkodowania AC, a zatem gdy wartość samochodu w dniu zdarzenia może być niższa niż kwota otrzymana z OC.
  • GAP indeksowy to rozwiązanie pośrednie między GAP fakturowym a indeksowym. Może być tańszym zabezpieczeniem niż GAP fakturowy w przypadku krótkiego leasingu samochodu z wysokim wkładem własnym. W tym przypadku wypłacany jest procent wartości samochodu, najczęściej ustalony na poziomie 20-30%.
    GAP Casco oznacza wypłatę kwoty pokrywającej różnicę między wypłatą z odszkodowania OC/AC a kwotą z polisy AC z dnia zawarcia ubezpieczenia.

GAP w AJB Finance to ubezpieczenie na miarę potrzeb

Siedemnaście lat działalności firmy AJB Finance to dowód na profesjonalizm firmy. Doświadczeni specjaliści szczegółowo analizują sytuację klienta, aby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Osoby korzystające z usług AJB Finance cenią sobie zaangażowanie pracowników, którzy dokładają wszelkich starań, by ubezpieczenie idealnie odpowiadało potrzebom klienta. Nasi specjaliści są w stanie wyjaśnić wszystko, co budzi wątpliwości i ułatwiają przejście przez wszystkie formalności. Doskonale znają sytuację w branży ubezpieczeniowej i są w stanie zaoferować najlepszą ofertę na rynku. Odpowiednie ubezpieczenie GAP ochroni nas przed sytuacją, gdy koszty zamknięcia umowy leasingowej przed terminem przekroczą wysokość otrzymanego odszkodowania i znajdujemy się w bardzo niemiłym położeniu: nie dość, że straciliśmy samochód, to musimy jeszcze wpłacić pieniądze leasingodawcy.

Finansowa przewaga dla Twojego Biznesu

Zrozumienie Twoich finansowych potrzeb i celów jest dla nas priorytetem. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązania, które nie tylko odpowiadają Twojej obecnej sytuacji, ale także wspierają Twoje przyszłe cele.
Scroll to Top