Leasing to najbardziej popularna i łatwo dostępna metoda pozyskiwania kapitału w firmie. Leasing łączy cechy najmu lub dzierżawy ze specyfiką kredytu. Doskonale sprawdzi się w przypadku nowych firm, które nie mają zdolności kredytowej w banku. Oferta obejmuje leasing samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, naczep, maszyn budowlanych, drogowych, rolniczych i przemysłowych. Przedmiotem leasingu mogą być również urządzenia biurowe, meble, wyposażenie gabinetów medycznych i kosmetycznych. Za pomocą leasingu można sfinansować nowe i używane środki trwałe.
Przedsiębiorcy prowadzący własny biznes, szczególnie na początku działalności, stają przed problemem pozyskania funduszy na zakup niezbędnych maszyn, sprzętu czy pojazdów. W większości przypadków nowe firmy ze względu na krótką historię kredytową nie mają możliwości otrzymania środków finansowych z banku. Wtedy doskonałą alternatywą okazuje się być leasing, który daje możliwość wypożyczenia lub wydzierżawienia dóbr materialnych przy minimalnym zaangażowaniu własnego kapitału. Jakie są największe zalety tego rozwiązania?
Leasing umożliwia pozyskanie środków trwałych do użytkowania, a w przypadku kredytu przedsiębiorca otrzymuje środki finansowe na zakup konkretnych przedmiotów. Oznacza to, że pierwszy wariant pozwala korzystać z urządzeń czy pojazdów, które nie są własnością firmy, z kolei wybierając drugie rozwiązanie stajemy się właścicielami zakupionego sprzętu. Z tego względu leasing to idealna opcja na pozyskanie dóbr przeznaczonych do eksploatacji, takich jak samochody czy maszyny. Zaletą jest nie tylko mała liczba wymaganych dokumentów do dopełnienia formalności, ale też stosunkowo krótki okres finansowania wynoszący najczęściej od dwóch do pięciu lat. Ponadto chcąc skorzystać z leasingu nie trzeba się martwić wysokim wkładem własnym lub zdolnością kredytową, ponieważ zabezpieczeniem są przedmioty umowy leasingu. Z tego względu rozwiązanie doskonale sprawdzi się dla nowych firm, które nie mają wystarczającej historii kredytowej oraz przedsiębiorców, którym zależy, aby nie podejmować ryzyka ponoszenia zbyt dużych kosztów już na początku działalności.
Istnieją dwa podstawowe rodzaje leasingu – operacyjny i finansowy. Każdy z nich ma swoje zalety, dlatego wybór powinien być uzależniony od typu prowadzonej działalności oraz charakteru finansowanego przedmiotu. Jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami?
AJB Finance to przede wszystkim Firma z dużym doświadczeniem w branży finansowo-prawnej, jak i doradztwie gospodarczym. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i wspólnie pracujemy na sukces. Nasze doświadczenie w zakresie ubezpieczeń, leasingu, itp. oraz wypracowane kontakty działają na korzyść naszych Klientów. Współpracując z nami każdy Klient ma pewność, że pracujemy dla niego z zachowaniem najwyższych standardów.
kontakt