Finanse dla Ciebie i Twojej Firmy

Uproszczone procedury

Finansowanie nowych Firm

Szybka decyzja

Ubezpieczenia maszyn budowlanych

Maszyny budowlane należą do najciężej pracujących i najbardziej eksploatowanych rodzajów maszyn. W związku ze środowiskiem, w jakim działają, narażone są na bardzo wiele niebezpieczeństw, często nieprzewidywalnych. Naprawa ewentualnego uszkodzenia, nie dość, że jest kosztowna, to może pozbawić zysku przez wywołany przestój. Nic dziwnego, że bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego klienta, który opiera swoje życie zarobkowe na maszynach budowlanych jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia owych maszyn. Wśród mnogości ubezpieczeń warto postawić na takie, które będzie idealnie odpowiadało naszym potrzebom. Na takie jak AJB Finance.

Dobór ubezpieczenia do typu maszyny

Do maszyn budowlanych zaliczamy maszyny do robót:

 • ziemnych
 • drogowych
 • odwadniania i hydromechanizacji
 • palowych
 • przeróbki kruszyw
 • produkcji i transportu materiałów takich jak beton czy masa bitumiczna

Ubezpieczenie dla maszyn budowlanych dobierane jest w zależności od klasy, jakiej dana maszyna się znajduje. Możemy wyróżnić 3 klasy owych maszyn

 • maszyny samojezdne, poruszające się po drogach publicznych
 • maszyny samojezdne, które nie są przeznaczone do poruszania się po drogach, jak walce lub pojazdy gąsienicowe
 • maszyny znajdujące się na podwoziu innych pojazdów (np, betoniarki)

W zależności od klasy maszyny i rodzaju pracy, do jakiej jest przeznaczona, nasza firma może zaoferować trzy rodzaje ubezpieczenia maszyn budowlanych – ubezpieczenie OC, CPM i AutoCasco.

Rodzaje ubezpieczeń

Ubezpieczenia z AJB Finance to wybór, który oparty jest na wysokich kwalifikacjach i specjalistycznej wiedzy. Zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia wszelkich niejasności i darmowej wyceny ewentualnej polisy. Poniżej mała ściąga z rodzajów ubezpieczeń:

 • Ubezpieczenie OC – dla maszyn samojezdnych jest niezbędne i wymagane prawnie, dla maszyn nieporuszających się po drogach nie jest ono obowiązkowe, tym niemniej, optymalnym rozwiązaniem dla firm budowlanych jest rozszerzenie swojego ubezpieczenia OC na szkody wyrządzone przez takie pojazdy. Jest to odpowiednia ochrona majątku firmy. W wypadku urządzeń na innych pojazdach, objęte są one ubezpieczeniem bazy
 • Ubezpieczenie CPM – w każdej klasie maszyn, jest to polisa, w której ubezpieczyciel ponosi wszelkie koszty związane z wszelkim ryzykiem, czyli odpowiada za wszelkie uszkodzenia wywołane przez maszyny, wypadki losowe, zniszczenie lub stracenie mienia, niezależnych od woli właściciela
 • Ubezpieczenie AutoCasco – maszyny samojezdne poruszające się po drogach można ubezpieczyć, jak zwykły pojazd. Problematyczna jest jednak wycena takiej polisy, a także fakt, że nie obowiązuje ono na placu budowy. Z tego powodu nie jest to najlepsze rozwiązanie dla maszyn niedostosowanych do dróg i umieszczonych na innych.

Zalety AJB Finance

Ubezpieczenie maszyn budowlanych w AJB Finance to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie indywidualne traktowanie, profesjonalne podejście i stuprocentowe zaangażowanie. Nasze wieloletnie doświadczenie – wraz bogactwem kontaktów biznesowych i wyjątkowym Know – How, pozwala nam zaproponować wyjątkową ofertę.

Finansowa przewaga dla Twojego Biznesu

Zrozumienie Twoich finansowych potrzeb i celów jest dla nas priorytetem. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązania, które nie tylko odpowiadają Twojej obecnej sytuacji, ale także wspierają Twoje przyszłe cele.
Scroll to Top