Finanse dla Ciebie i Twojej Firmy

Uproszczone procedury

Finansowanie nowych Firm

Szybka decyzja

UŻYWANE MASZYNY ROLNICZE

Rolnicy dbający o rozwój swojego gospodarstwa nieustannie szukają sposobów na poprawę warunków pracy w gospodarstwie i wprowadzanie nowych technologii. Nowoczesne maszyny rolnicze wymagają dużych nakładów finansowych, ale innowacje są niezbędne, by zmierzyć się z konkurencją na rynku krajowym i unijnym. Niewielu rolników stać na to, żeby z własnej kieszeni wyjąć kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy na nowy sprzęt. Z pomocą przychodzi możliwość wykorzystania używanych, ale nowoczesnych maszyn rolniczych oraz oferty finansowania AJB Finance.

Leasing dla wszystkich

Leasing jest dostępny zarówno dla osób, które od dawna prowadzą swoje gospodarstwa, jak i dla tych, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej działalności. Mogą z niego korzystać rolnicy hodujący bydło, uprawiający ziemię, a także łączący różne rodzaje działalności. Wbrew pozorom, może to być najatrakcyjniejszy sposób pozyskania nowych urządzeń i nowych technologii w rolnictwie. Na początku działalności trudno jest spełnić warunki uzyskania kredytu i wykazać odpowiednie zabezpieczenia. Leasing to alternatywna forma pozyskania sprzętu do gospodarstwa, która wiąże się z korzyściami podatkowymi zarówno dla rolników, którzy są płatnikami VAT, jak i rolników ryczałtowych, korzystających ze zwolnienia z podatku VAT.

Jakie maszyny można wziąć w leasing?

Leasing jest formą finansowania nowych i używanych maszyn rolniczych. Maszyny rolnicze są projektowane w taki sposób, aby można z nich było korzystać przez wiele lat, zatem używane maszyny rolnicze znakomicie sprawdzają się w gospodarstwach rolnych i zaspokajają potrzebę wprowadzenia nowych technologii, aby sprostać konkurencji na rynku krajowym i międzynarodowym. Przedmiotem leasingu maszyn rolniczych używanych mogą być maszyny w wieku nieprzekraczającym 10 lat.

Najpopularniejsze rodzaje leasingowanego sprzętu rolniczego to:

  • ciągniki
  • przyczepy rolnicze
  • kombajny (zbożowe, ziemniaczane, a także do zbioru roślin sadowniczych i warzyw)
  • siewniki, opryskiwacze
  • kosiarki, przetrząsacze, przetrząsaczo-zgrabiarki
  • snopowiązałki
  • młocarnie, sieczkarnie
  • brony, glebogryzarki
  • maszyny i urządzenia wspomagające chów bydła i trzody, dojarki

Dlaczego warto leasingować maszyny rolnicze z AJB Finance?

Firma AJB Finance prowadzi działalność już od 17 lat. Zatrudnia doświadczonych specjalistów z szeroką wiedzą, którzy indywidualnie analizują potrzeby każdego gospodarstwa rolnego. Osoby, które do tej pory współpracowały z AJB Finance, doceniają zaangażowanie pracowników, którzy zawsze starają się wskazać najkorzystniejszą formę finansowania pojazdów oraz najbardziej odpowiedni wariantu leasingu, w zależności od sytuacji gospodarstwa. Konsultanci wyjaśniają wszystko, co budzi wątpliwości, ułatwiają przejście przez formalności i wyręczają nawet w zarejestrowaniu i ubezpieczeniu maszyn. Większość formalności można załatwić przez Internet, ale jeśli istnieje konieczność spotkania, mobilni doradcy są gotowi dojechać w miejsce wybrane przez leasingobiorcę.

Na stronie AJB Finance umieściliśmy kalkulator leasingowy, który umożliwia rolnikom wstępne zorientowanie się w kosztach różnych wariantów finansowych leasingu używanych maszyn rolniczych.

Finansowa przewaga dla Twojego Biznesu

Zrozumienie Twoich finansowych potrzeb i celów jest dla nas priorytetem. Dzięki indywidualnemu podejściu jesteśmy w stanie zaproponować Ci rozwiązania, które nie tylko odpowiadają Twojej obecnej sytuacji, ale także wspierają Twoje przyszłe cele.
Scroll to Top