UBEZPIECZENIA GAP

Samochody z każdym dniem tracą wartość, warto więc zabezpieczyć się przed koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów w momencie, gdy i tak jesteśmy poszkodowani z powodu poważnego uszkodzenia i utraty auta. Ubezpieczenie GAP (ang. Guaranteed Asset Protection) często jest wymagane przez firmy leasingowe i banki, gdy wartość leasingowanego pojazdu spada poniżej zobowiązania leasingowego lub wartości kredytu. W przypadku szkody całkowitej (gdy koszty naprawy uszkodzonego auta przekraczają wartość pojazdu) lub utraty samochodu z powodu kradzieży GAP pokrywa różnicę między wartością fakturową zakupionego pojazdu (tzw. GAP fakturowy), albo wartością z polisy AC (GAP Auto Casco) a jego wartością w dniu zaistnienia szkody.

Rodzaje GAP

Na rynku są dostępne różne rodzaje ubezpieczenia GAP:

  • GAP fakturowy to najdroższy wariant ubezpieczenia, najczęściej jest stosowany do ochrony nowych samochodów. Pokrywa różnicę między ceną pojazdu na fakturze a wartością samochodu w dniu wypadku/kradzieży albo odszkodowaniem AC (w zależności od tego, która wartość jest wyższa). Jeśli zatem kupiłeś samochód za kwotę 120 000, a w dniu kradzieży/wypadku auto miało wartość 85 000, to ubezpieczenie GAP pokryje różnicę między tymi kwotami: 35 000.
  • GAP finansowy to najtańszy wariant ubezpieczenia, zwykle stosowany wtedy, gdy auto bierze się w leasing przy niskim wkładzie własnym, a dopiero jego kwota wykupu jest wysoka. GAP finansowy pokrywa różnicę między kwotą, jaka pozostała do spłacenia z tytułu leasingu w dniu wypłaty odszkodowania AC a kwotą wypłaconą z tytułu odszkodowania AC, a zatem gdy wartość samochodu w dniu zdarzenia może być niższa niż kwota otrzymana z OC.
  • GAP indeksowy to rozwiązanie pośrednie między GAP fakturowym a indeksowym. Może być tańszym zabezpieczeniem niż GAP fakturowy w przypadku krótkiego leasingu samochodu z wysokim wkładem własnym. W tym przypadku wypłacany jest procent wartości samochodu, najczęściej ustalony na poziomie 20-30%.
    GAP Casco oznacza wypłatę kwoty pokrywającej różnicę między wypłatą z odszkodowania OC/AC a kwotą z polisy AC z dnia zawarcia ubezpieczenia.

GAP w AJB Finance to ubezpieczenie na miarę potrzeb

Siedemnaście lat działalności firmy AJB Finance to dowód na profesjonalizm firmy. Doświadczeni specjaliści szczegółowo analizują sytuację klienta, aby zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie. Osoby korzystające z usług AJB Finance cenią sobie zaangażowanie pracowników, którzy dokładają wszelkich starań, by ubezpieczenie idealnie odpowiadało potrzebom klienta. Nasi specjaliści są w stanie wyjaśnić wszystko, co budzi wątpliwości i ułatwiają przejście przez wszystkie formalności. Doskonale znają sytuację w branży ubezpieczeniowej i są w stanie zaoferować najlepszą ofertę na rynku. Odpowiednie ubezpieczenie GAP ochroni nas przed sytuacją, gdy koszty zamknięcia umowy leasingowej przed terminem przekroczą wysokość otrzymanego odszkodowania i znajdujemy się w bardzo niemiłym położeniu: nie dość, że straciliśmy samochód, to musimy jeszcze wpłacić pieniądze leasingodawcy.

Skontaktuj się z nami!

Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy mają jakiekolwiek pytania dotyczące kredytów, leasingu lub ubezpieczeń. Odpowiemy na każde pytanie oraz doradzimy, które finansowanie jest dla Państwa najkorzystniejsze.

leasing kredyt ubezpieczenia
Scroll to Top
Przewiń do góry