ASSISTANCE

Assistance to dobrowolny, ale bardzo przydatny rodzaj ubezpieczenia, ponieważ zapewnia kompleksową pomoc w razie nieprzewidzianych wypadków. Obejmuje ono zarówno pokrycie kosztów pomocy technicznej, jak i związanych z wypadkiem, awarią, unieruchomieniem lub kradzieżą samochodu. Dzięki temu zaoszczędzimy stres, czas i pieniądze w związku z załatwieniem transportu samochodu do warsztatu, zastępczego samochodu czy w przypadku jego braku noclegu w hotelu na czas naprawy pojazdu. Ponadto ubezpieczenie obowiązuje nie tylko w przypadku kolizji drogowych, ale też awarii lub kradzieży auta.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia Assistance?

Ubezpieczenie Assistance to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego kierowcy. Warto zadbać, aby dostosować odpowiednią ofertę do własnych potrzeb, gdyż w razie kłopotów związanych z pojazdem umożliwia skorzystanie z kompleksowej pomocy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy wyjeżdżamy za granicę, ponieważ koszta związane z organizacją holowania pojazdu czy załatwienia transportu do kraju mogą okazać się bardzo duże. Warto jednak pamiętać, że również w Polsce tego typu świadczenia to dość spory wypadek.
Posiadając ubezpieczenie Assistance można liczyć na bardzo szybką pomoc przez całą dobę. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i podać swoje dane osobowe. W wielu przypadkach istnieje możliwość uzyskania samochodu zastępczego, dzięki czemu można szybko wyruszyć w dalszą podróż i zrealizować swoje plany w czasie, kiedy fachowcy zajmą się naprawą pojazdu. Ubezpieczenie może także sfinansować przejazd innymi środkami lokomocji lub wynajęcie pokoju w hotelu. Wykwalifikowani pracownicy udzielają wszelkich potrzebnych informacji i pomagają załatwić formalności.

Jaki jest zakres ubezpieczenia Assistance?

Zakres ubezpieczenia Assistance może być całkowicie dostosowany do indywidualnych potrzeb kierowcy. Do wyboru są zarówno warianty podstawowe, jak i rozszerzone. W pierwszym przypadku polisa obejmuje najbardziej niezbędne świadczenia, zaś w drugim kompleksową ochronę i pomoc podczas wypadku. Dostosowanie odpowiedniego zakresu ubezpieczenia pozwala lepiej przygotować się na różnego rodzaju sytuacje drogowe, dzięki czemu kierowca ma dużo większe poczucie bezpieczeństwa.
Ubezpieczenie Assistance może obejmować następujące świadczenia:

  • holowanie pojazdu po wypadku realizowanego według uznania ubezpieczonego
  • holowanie pojazdu podczas awarii do najbliższego warsztatu samochodowego
  • organizacja i pokrycie kosztów parkowania po holowaniu
  • holowanie samochodu po parkowaniu do miejsca wskazanego przez ubezpieczonego
  • dostarczenie paliwa i pomoc przy wymianie opon
  • zorganizowanie samochodu zastępczego
  • zakwaterowanie w hotelu lub organizacja powrotu do miejsca zamieszkania
  • telefoniczna pomoc informacyjna
  • telefoniczna pomoc tłumacza w przypadku wypadku za granicą
  • transport medyczny poszkodowanego do kraju
  • transport zwłok do kraju

Jakie są koszty i co wpływa na cenę ubezpieczenia Assistance?

Mimo, że obecnie instytucje, takie jak banki coraz częściej oferują polisy Assistance bez ponoszenia dodatkowych kosztów to jednak warto zdecydować na płatne ubezpieczenie. Zapewnia to kompleksową ochronę, która w przypadku darmowych świadczeń jest bardzo okrojona, obejmuje jedynie wsparcie w przypadku kradzieży lub wypadku drogowego wyłączając awarię lub umożliwia skorzystanie tylko z jednego rodzaju pomocy. Bardzo często spotkać się można również z określonymi limitami holowania i zasięgiem darmowej pomocy.
Przeciętny koszt podstawowej polisy Assistance wynosi między 100-200 złotych za rok. Ostateczna cena zależy jednak od wybranego przez klienta wariantu ochrony podczas zakupu polisy oraz okresu, na który zawierana jest umowa. Im dłuższy okres, tym możemy liczyć na większe zniżki. Warto również wiedzieć, że na cenę ubezpieczenia Assistance w przeciwieństwie do pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych nie wpływa wiek auta, kierowcy czy miejsce zamieszkania. Ponadto wykupując szeroki pakiet ubezpieczeń koszty polisy Assistance będą niższe.

 
Skontaktuj się Z NAMI ZA POMOCĄ formularza kontaktowego
lub zadzwoń

AJB Finance to przede wszystkim Firma z dużym doświadczeniem w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz doradztwie gospodarczym. Dlatego do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i wspólnie pracujemy na wspólny sukces. Stąd nasze doświadczenie oraz wypracowane kontakty działają na korzyść naszych Klientów. Dlatego współpracując z nami każdy Klient ma pewność, że pracujemy dla niego z zachowaniem najwyższych standardów.

BIURO

SIEDZIBA