UBEZPIECZENIE MASZYN KOMUNALNYCH

Nasza firma oferuje bardzo szeroki zakres usług finansowo – prawno – ubezpieczeniowych. Sektor ubezpieczeniowy AJB Finance posiada bardzo szeroką ofertę dotyczącą ubezpieczenia pojazdów i maszyn. Wśród tych drugich, możemy zaoferować, między innymi ubezpieczenie pojazdów komunalnych. Jest to polisa, która powinna zainteresować samorządy gminne i przedsiębiorstwa komunalne. Prawdziwa mnogość usług zaliczanych do tego sektora stwarza mnóstwo sytuacji, w których polisa ubezpieczeniowa może być bardzo przydatna

Rodzaje maszyn komunalnych

Maszyny komunalne służą, jak sama nazwa wskazuje do wykonywania usług komunalnych. Zgodnie z treścią właściwej ustawy, są to takie usługi, jak:

 • związane z ochroną środowiska
 • gospodarką wodną
 • gospodarką odpadami i sprzątaniem
 • związane z zimą – np. odśnieżanie czy posypywanie

Maszyny komunalne dzielą się ze względu na rodzaj czynności, do których są przypisane:

 • maszyny sprzątające
 • do prac zimowych
 • do prac zielonych
 • do segregacji i utylizacji odpadów

Podział pod względem ubezpieczeniowym dotyczy kwestii związanych z ich transportem. Maszyny te dzieli się pod takim względem, na samojezdne, poruszające się pod drogach publicznych i takie które tego nie robią, a także na zamontowane na podwoziu innych pojazdów.

Dostępne opcje ubezpieczeniowe

By dostosować ubezpieczenie do swoich potrzeb warto zasięgnąć wiedzy naszych specjalistów. Zachęcamy do bezpłatnej analizy sytuacji, wyceny i propozycji polisy, Nasi przedstawiciele równie chętnie rozwiążą wszelkie niejasności i wątpliwości związane z ubezpieczeniem tego typu. W zależności od mobilności drogowej, można dobrać jedno z trzech ubezpieczeń – OC, CPM i Auto – Casco.

 • ubezpieczenie maszyn samojezdnych, stanowiących składową ruchu drogowego – ubezpieczenie OC jest ustawowo obligatoryjne, tak jak w wypadku standardowych pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie CPM, oparte na zasadzie ochrony od wszystkich ryzyk, stanowi dobre zabezpieczenie w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych, awarii, nieumyślnych błędów, czy niekorzystnych warunków atmosferycznych, lub innych powodów, z których mienie zostało uszkodzone lub utracone. Warto również rozważyć Auto – Casco, z tym, że wycena nie należy do najłatwiejszych, a ubezpieczenie nie obowiązuje we wszystkich warunkach.
 • ubezpieczenie maszyn samojezdnych, nieporuszających się po drogach publicznych – OC stanowi doskonałe zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami osób trzecich i zapewnia odpowiednią ochronę interesów, CPM, podobnie jak w pozostałych wypadkach, świetnie sprawdza się w sytuacjach losowych, niespodziewanych awariach i różnych “życiowych” wydarzeniach, które zachodzą wbrew naszej woli. Auto – Casco, z powodu na wysokie stawki i nikłe zastosowanie, nie jest zalecane.
 • ubezpieczenie maszyn na podwoziu – jak w pozostałych przypadkach, warto zainteresować się ubezpieczeniem CPM, OC pochodzi z ubezpieczenia “bazy”, a Auto – Casco nie ma zastosowania

Renoma, doświadczenie i profesjonalizm – na to wszystko możecie Państwo liczyć z AJB Finance. Powierzcie nam swoje ubezpieczenie i cieszcie się specjalnie dobranymi ofertami, z którymi ciężko konkurować!

 
Skontaktuj się Z NAMI ZA POMOCĄ formularza kontaktowego
lub zadzwoń

AJB Finance to przede wszystkim Firma z dużym doświadczeniem w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz doradztwie gospodarczym. Dlatego do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i wspólnie pracujemy na wspólny sukces. Stąd nasze doświadczenie oraz wypracowane kontakty działają na korzyść naszych Klientów. Dlatego współpracując z nami każdy Klient ma pewność, że pracujemy dla niego z zachowaniem najwyższych standardów.

BIURO

SIEDZIBA