OBOWIĄZKOWE OC CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH I SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

W Polsce istnieje obowiązek objęcia ubezpieczeniem komunikacyjnym prawie każdego pojazdu mechanicznego, poruszającego się po drodze. Minimalnym, podstawowym i zarazem bardzo kosztownym ubezpieczeniem jest OC (odpowiedzialność cywilna). Właściciele samochodów ciężarowych i przedsiębiorcy branż spedycyjnych, rokrocznie wnikliwie śledzą nowe oferty ubezpieczycieli, licząc na atrakcyjne ceny i zniżki. Nic w tym dziwnego, na przestrzeni kilku ostatnich lat, koszt najtańszego OC na przykładzie pięcioletniej Scanii R500 wzrósł z niecałych 4 tysięcy na prawie 6 tysięcy i cały czas obserwuje się tendencję wzrostową w tym zakresie. Czemu OC jest takie drogie i gdzie szukać taniej polisy?

Ubezpieczenie OC samochodów ciężarowych-czemu jest takie drogie?

Niezależnie od docelowego rozszerzenia polisy, OC jest zazwyczaj najdroższą częścią pakietu ubezpieczeń każdej firmy transportowej. Wybór najlepszego i najtańszego ubezpieczyciela jest więc bardzo istotny –  na jednej polisie można przepłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ubezpieczyciel do wyliczenia ostatecznego kosztu OC potrzebuje wielu danych, takich jak specyfikacja techniczna samochodu lub naczepy, doświadczenie i wiek kierowcy i inne parametry, które mogą pomóc w wyliczeniu ryzyka wyrządzenia szkody. Każda z firm ubezpieczeniowych oferuje inne koszty OC, zakres ubezpieczenia jest co prawda zwykle taki sam, ale ceny są bardzo różne. Niektórzy ubezpieczyciele, do OC oferują również dodatkowe ubezpieczenie opon i inne atrakcyjne benefity, które mogą przesądzić o wyborze. W AJB Finance o finansach, kredytach, leasingu i ubezpieczeniach wiemy wszystko – gruntowana znajomość praktycznie całej branży finansowej pozwala na dokładne zrozumienie potrzeb każdego Klienta i dopasowanie idealnie skrojonej oferty – niezależnie czy leży ona w zakresie kredytów czy ubezpieczeń.

Dlaczego OC w AJB Finance?

Polskie prawo, wymaga aby pojazd posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Dzięki ofercie AJB Finance, można szybko i przede wszystkim tanio, wyszukać najbardziej atrakcyjną ofertę ubezpieczeniową. Nieposiadanie ważnej polisy OC wiąże się z wysokimi konsekwencjami finansowymi. W przypadku wykrycia braku ważnej polisy, właściciel pojazdu musi liczyć się z bardzo wysoką karą finansową, nakładaną bezpośrednio przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku samochodów ciężarowych, z uwagi na specyfikę pojazdu i charakter ich działalności – kierowcy narażeni są na bardzo częste, rutynowe kontrole. W przypadku wykrycia braku aktualnego OC – właściciel pojazdu zostanie postawiony przed wieloma przykrymi konsekwencjami. Skorzystanie z oferty prawdziwych znawców branży ubezpieczeń wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Z jakim ryzykiem wiąże się brak ważnego ubezpieczenia OC?

Właściciele samochodów ciężarowych, naczep i ciągników siodłowych, przy ewentualnej kolizji pojazdu, bez ważnego OC, narażeni będą na koszty naprawy uszkodzonego pojazdu w przypadku zderzenia pojazdów), koszty rehabilitacji i leczenia, a także ewentualnego odszkodowania dla osób uczestniczących w wypadku. W porównaniu z kosztem ubezpieczenia OC – są to gigantyczne kwoty. Dzięki doświadczeniu doradców ds. ubezpieczeń komunikacyjnych AJB Finance, koszt OC, niezależnie od tego, czy obejmowany polisą będzie jeden pojazd, czy cała flota – można liczyć na najatrakcyjniejsze, dopasowane do indywidualnej sytuacji oferty ubezpieczeniowe, które są „szyte na miarę” potrzeb branży transportowej.

AJB Finance-gwarancja najkorzystniejszego OC

Zakres ochrony OC, szczegółowo definiuje ustawa, która obowiązuje wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Jeśli więc zakres OC jest taki sam w każdej firmie – najlepszą wykładnią dla wszystkich właścicieli samochodów ciężarowych, naczep i ciągników siodłowych jest  cena. Korzystając z bogatej, starannie opracowanej oferty AJB Finance, można mieć pewność, że otrzyma się dobrej jakości polisę w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Ceny OC dla pojazdów ciężarowych różnią się w zależności od miejscowości, teoretycznie im większe miasto – tym wyższe będą koszty obowiązkowej polisy. Oszczędność jest istotna zarówno dla prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą kierowcy, jak i właściciela pokaźnej floty ciężarowej. Dzięki AJB Finance, zaoszczędzone na polisie środki można wykorzystać w rozwój działalności lub przeznaczyć na inny, dowolny cel. Biorąc pod uwagę, że cenę najtańszego i najdroższego ubezpieczenia OC może dzielić nawet kilkanaście tysięcy – mowa to o znaczących oszczędnościach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dogłębnej znajomości branży, specjaliści z AJB Finance szybko, profesjonalnie o sprawnie, przeanalizują historię przebiegu ubezpieczenia przewoźnika i przedstawią wyłącznie najkorzystniejsze oferty uwzględniające atrakcyjne zniżki. Na ostateczną ceną OC wypływa naliczenie jak największej liczby zniżek. Dzięki doskonałej znajomości ubezpieczeń, w AJB Finance właściciele pojazdów ciężarowych, naczep i ciągników siodłowych mogą mieć pewność najlepszego i najbardziej atrakcyjnego cenowo ubezpieczenia OC.

Z doświadczenia wiemy, że podejmowanie samodzielnych prób znalezienia najtańszej polisy nie zawsze jest zakończone sukcesem. Warto zaoszczędzić prywatny czas i pieniądze – najlepiej jest powierzyć kwestie ubezpieczenia pojazdu specjalistom z AJB Finance i nie martwić się zarówno o bezpieczeństwo na drodze, jak i  własny budżet. Lata doświadczenia na rynku i sukcesu w branży to nasza najlepsza wizytówka. Poza branżą ubezpieczeń specjalizujemy się również dziedzinach takich jak leasing, kredyty, szkolenia i usługi BHP, czy zakładanie spółekJeśli zaufać – to tylko najlepszym! 

AJB Finance to przede wszystkim Firma z dużym doświadczeniem w branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz doradztwie gospodarczym. Dlatego do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie i wspólnie pracujemy na wspólny sukces. Stąd nasze doświadczenie oraz wypracowane kontakty działają na korzyść naszych Klientów. Dlatego współpracując z nami każdy Klient ma pewność, że pracujemy dla niego z zachowaniem najwyższych standardów.

BIURO

SIEDZIBA